Beat and Solve Your Own Problems – miejsce dobre dla każdego programisty

Bycie programistą, zwłaszcza w czasach pracy zdalnej, wiąże się niekiedy z pozostawaniem samemu z dylematami, które podsuwają wyzwania branży IT. BYOP, czy Beat and Solve Your Own Problems, daje więc niezwykle ciekawą szansę na pracę w grupie i dzielenie się z innymi specjalistami swoim wątpliwościami. Tworzenie oprogramowania i wiele innych aspektów oraz zadań z branży IT to bardzo rozwojowe i otwarte zajęcia. Na co dzień programiści oraz developerzy mierzą się jednak także z wyzwaniami i problemami, które nie zawsze da się rozwiązać samodzielnie. Spotkania Beat and Solve Your Own Problems dają programistom i twórcom IT niezbędną i ważną przestrzeń ku temu, aby konsultować swoje problemy wtedy, gdy potrzebna jest burza mózgów oraz kompleksowe spojrzenie na sprawę.

Dlaczego przestrzeń do dzielenia się problemami jest ważna?

Branża IT to bardzo konkretne problemy, które wymagają konkretnych rozwiązań, szybkich i skutecznych wdrożeń, aby sprawnie pracować i obsługiwać firmy. Na przeróżnych konferencjach i szkoleniach widać, że motywacją uczestników do wzięcia w nich udziału jest nie tylko chęć poszerzania ogólnej wiedzy i umiejętności. Praktycznie każda z osób, które doszkalają się w ten sposób, przychodzi z wieloma pytania i wykazuje chęć rozwiązania specyficznych problemów. Konferencja czy szkolenie nie zawsze jednak pozwalają pochylić się w satysfakcjonujący sposób nad danym zagadnieniem, a jedynie wskazują ogóle kierunki działania. Czasami problem zostaje poruszony jedynie w kuluarach, i to tam najbardziej wybrzmiewa chęć do dyskusji oraz dzielenia się punktami widzenia różnych specjalistów. Spotkania z cyklu Beat and Solve Your Own Problems mają zapełnić tę lukę i stworzyć przestrzeń, jakiej nie daje udział w szkoleniach. Są przeznaczone głównie dla osób, które pracują ze zwinnymi metodykami oraz procesami wytwarzania oprogramowania, skupiają się więc przede wszystkim na zagadnieniach z obszaru Agile. Problemy, jakie wnosimy na spotkania mogą dotyczyć kwestii podstawowych, jak zagadnienia algorytmiczne, poprzez tematy czysto programistyczne, a skończywszy na formie organizacji pracy czy współpracy pomiędzy poszczególnymi działami IT.

Jak wziąć udział w Beat and Solve Your Own Problems?

Spotkania Beat and Solve Your Own Problems mają charakter cykliczny i odbywają się w różnych miastach. Są całkowicie darmowe i otwarte dla wszystkich chętnych, którzy mają rozwojowe podejście do swoich obowiązków zawodowych. Wszystko, co należy zrobić, aby wziąć udział w spotkaniu to zarejestrować się na stronie i przybyć na spotkanie w określonym terminie. Uczestnictwo w cyklicznych spotkaniach to szansa na rozpracowanie konkretnego dylematu programistycznego i poznanie opinii oraz doświadczeń innych osób z branży IT. Nie ulega wątpliwości, że to ponadto okazja do nawiązania dalszej współpracy i dłuższych kontaktów oraz stworzenia środowiska, w którym zawsze będzie można przeprowadzić burzę mózgów, pochylając się nad danym tematem. Spotkania są prowadzone przez doświadczonych i wykwalifikowanych trenerów oraz specjalistów z branży IT.